Pára v bazénu dostane nové „srdce“

Příbramský bazén.

PŘÍBRAM – Generátor páry v příbramském bazénu dosloužil a je potřeba pořídit nový. K rozhodnutí o jeho pořízení vedlo vedení SZM několik výpadků zařízení v poslední době.

Od začátku letošního roku se Sportovní zařízení města Příbram potýká s problémy ohledně fungování parní kabiny. Zařízení je staré téměř dvacet let a definitivně dosáhlo svého vrcholu. Parní kabina je v současné době mimo provoz, až do doby instalace nového generátoru.

Generátor je už opotřebovaný a nedá se už nadále udržovat v bezproblémovém chodu. Vedení SZM se proto rozhodlo, že nebudou řešit jen další dílčí opravu, ale investuje do kompletně nového generátoru páry. „Jednou to bylo topné těleso, potom kotlík a naposledy byla hlášena závada na elektrickém rozvodu. Právě z důvodu stále častějších oprav a nutnosti odstávek zařízení, byla současná situace vyhodnocena jako neekonomická,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.

Po výměně „srdce“ parní kabiny nebude již návštěvníkům nic bránit, užít si svůj zasloužený relax a odpočinek naplno. „Chtěl bych se tímto omluvit návštěvníkům Aquaparku za současnou odstávku páry, která je již nyní pro pravidelné návštěvníky zřejmě dost dlouhá, což plně chápu,“ dodává Jan Slaba s tím, že nové zařízení je již objednané a čeká se na termín instalace.

 

Komentáře