Novým starostou Rožmitálu pod Třemšínem se stal Pavel Bártl

Nový starosta Rožmitálu pod Třemšínem Mgr. Pavel Bártl

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM –  Na dnešním jednání zastupitelů v Rožmitále pod Třemšínem se volil nový starosta, tím se stal Pavel Bártl, který do této doby zastával funkci místostarosty. Nahradil Josefa Vondráška, který náhle zemřel na konci loňského roku.

Zastupitelstvo také zvolilo nového místostarostu, tím se stal radní Josef Kaiser a dovolilo také nového člena rady města, kterým se stala nově zvolená zastupitelka Marie Hrušková. 

Zastupitelstvo Rožmitálu pod Třemšínem.

Volba se uskutečnila po tom,  co v závěru prosince loňského roku zemřel dlouholetý starosta tohoto města Josef Vondrášek. Bylo mu 70 let. Město vedl nepřetržitě od roku 1998. „Pro Rožmitál je to nenahraditelná ztráta,“ řekl tehdy ještě místostarosta Pavel Bártl. V letech 2013 až 2017 byl Vondrášek i poslancem, jako nestraník zvolený za KSČM, stejně jako rožmitálský starosta.

Zastupitelstvo v Rožmitálu pod Třemšínem.

„Měl rozjetých hromadu projektů,“ uvedl Pavel Bártl a dodal, že pro něj byl Vondrášek vzorem a učitelem. „Měl ohromný smysl pro sociálno, a myslím si, že proto v Rožmitále vyhrával volby, protože to lidi cítili,“ dodal.

Josef Vondrášek se narodil 25. července 1950 v Příbrami, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V devadesátých letech minulého století soukromě podnikal, do zastupitelstva města byl poprvé zvolen v roce 1994, o čtyři roky později se poprvé stal starostou. Od roku 2004 do roku 2012 byl i krajským zastupitelem (za KSČM), v roce 2012 mandát neobhájil, o rok později byl zvolen poslancem. Do sněmovny už v roce 2017 znovu nekandidoval.

Připravujeme pro vás i videoreportáž.

Komentáře