Dobříš začala s přípravou demolice bývalého kina

Bývalé kino v Dobříši.

DOBŘÍŠ –  Co s bývalým kinem, řeší město už řadu let. Původně se pracovalo s myšlenkou, že z něj vznikne Spolkový dům, kde najdou zázemí dobříšské spolky. Nicméně realizace projektu vázla a objekt chátral, proto bylo nyní rozhodnuto o jeho demolici.

Na začátku týdne začaly proto přípravné práce na odstranění budovy bývalého kina. Město vypsalo soutěž na dodavatele bouracích prací. „Rozhodli jsme proto o odstranění budovy, která je v havarijním stavu a na jejím místě vznikne park,“ konstatoval dobříšský starosta Pavel Svoboda.

Zatím dojde například k odstranění starého zábradlí, budování oplocení, vyklízení interiéru a odstranění určených dřevin pro budoucí příjezd těžké techniky. Stromy, které na místě zůstanou, dostanou ochranné bednění pro omezení rizika poškození kmenů. Vlastní bourací práce budou pravděpodobně zahájeny v první polovině března. Dobříš se tak jednak zbaví nebezpečné budovy a také zamezí využívaní těchto prostor bezdomovci, kteří se do ní v minulosti stahovali.

Původně se několik let uvažovalo, že v prostorách kina vznikne tzv. Spolkový dům. Tento projekt, jehož součástí měly být i nové prostory knihovny, se ukázal postupem času jako nereálný a pro město i příliš finančně náročný.  Podle radnice ale zamýšlený Spolkový dům dobříšským spolkům ani příliš chybět nebude. „Pro naše spolky máme možnost v prostorách kulturního domu, kde jim ochotně vyjdeme vstříc,“ dodal dobříšský místostarosta Tomáš Vokurka.

Radnice v souvislosti se zahájením prací upozorňuje také veřejnost, že  v místě bude v následujících týdnech vyšší hluk i provoz těžké techniky. Po odklizení budovy bude v místě vybudován jednoduchý park.

Komentáře