Nová sedadla pro divadlo a výtah do knihovny

Divadlo čeká výměna sedadel. Foto: GPSH

PŘÍBRAM –  Letošní rok je ve znamení komunálních voleb a proto bude také ve znamení investičních akcí. Dokončí se ty naplánované a dá se předpokládat, že radnice ještě několik drobnějších přidá, aby zlepšila svou startovací pozici.

Část z nich se bude týkat příbramského divadla.  To se letos dočká výměny sedadel za pohodlnější. Na špatné sezení v těch současných si totiž diváci dlouhodobě stěžují. Očekávané celkové rekonstrukce by se měla dočkat i malá scéna. Tu mimo jiné před deseti lety poznamenala havárie odpadního potrubí, které prasklo pod jevištěm. Ale zřejmě se letos nedostane na slibovaný výtah, který starosta vozíčkářům před dvěma lety slíbil.

Výtahu se naopak letos dočkají návštěvníci Knihovna Jana Drdy na náměstí  TGM. Účast akcích, které pořádá knihovna, značně komplikují bariéry, přes které se nedostanou lidé s omezeným pohybem nebo kočárkem. Součástí instalace zdviže by mělo být rozšíření výpůjčních prostor v přízemí. Rozpočet počítá s částkou kolem třech milionů korun. Na jeho stavbu město požádalo o dotaci z rozpočtu ministerstva kultury a tvořit by měla asi 70 procent celkových nákladů. Rozšíření výpůjčních prostor v přízemí knihovny by město hradilo ze svého rozpočtu.

Komentáře