Nechal kolo před hospodou a zloděj mu na něm ujel

Ilustrační foto. Zdroj: pixabay.com

PŘÍBRAM – V poslední době se část veřejnosti ptá, k čemu má město kamerový systém, když se pak nedaří odhalit například vandaly nebo zloděje, či viníky dopravních nehod a policie si pak musí obracet s žádostí o pomoc na veřejnost. Ovšem nyní kamerový systém pomohl k dopadení pachatele.

Kamerové záznamy a místní znalost policistů napomohla k dopadení pachatele, který 10. srpna ve večerních hodinách využil vhodného okamžiku a ukradl horské elektro kolo v hodnotě 50 tisíc korun. „Jeho majitel ho nechal volně odstavené před vchodem do restaurace v Příbrami na Zdaboři. Snažil se ještě zloděje pronásledovat, ten však z místa právě na ukradením kole ujel,“ konstatovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Příslušníkům policie se následně podařilo třicetiletého pobertu zadržet a po dvou dnech bylo kolo navráceno právoplatnému majiteli. „Při odstavení kola na ulici je nutné používat kvalitní bezpečnostní zámky a připoutat ho k pevnému boku jako je bezpečností stojan, zábradlí či sloup,“ připomněla závěrem příbramská policejní mluvčí.

Komentáře