Necelé tři desítky dobrovolníků o víkendu likvidovali černé skládky u Lazska

LAZSKO – Obec Lazsko se ve spolupráci s Mysliveckým spolkem Žežice zapojila už podruhé do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“.

Sraz účastníků byl v sobotu 8. dubna ve 14 hod. u obecního znaku. Tam necelé tři desítky dobrovolníků dostaly pracovní rukavice a pytle, ty poskytli celorepublikoví organizátoři akce. Za velký úspěch pořadatelé považují to, že se akce zúčastnilo více dobrovolníků než v loňském roce. „Tři úklidové skupiny šly po různých trasách ke společnému cíli, kterým byla myslivecká chata. Samotný úklid probíhal podél silnice směrem na Milín až „ke křížku“, dále pak kolem rybníku Stříbrný a v lese směrem k Památníku Vojna. V blízkosti odvalu haldy byly zlikvidovány černé skládky,“ konstatoval starosta Lazska František Bártík.

Na myslivecké chatě byla akce ukončena. Všichni účastníci se v jejím příjemném prostředí občerstvili a pobavili. Během volné zábavy si opekli na ohni uzeniny, zakousli sladkost, jak kdo podle chuti chtěl. Pro menší dobrovolníky za snahu a pomoc připravili myslivci ze Žežic i drobné dárečky s mysliveckou tématikou. Kdo chtěl, mohl se nechat „potetovat“. Je třeba dodat, že myslivci sami před zahájením akce uklidili větší skládku poblíž židovského hřbitova.

Velkým překvapením pro všechny účastníky bylo to, že připravený velký kontejner na odvoz nepořádku byl plný. „Zarážející je, že když už si někdo dá tu práci a nepotřebné věci naloží na vozík či valník, tak proč místo do sběrného dvora zamíří do lesa… Je vidět, že výchova k ekologii a úcta k přírodě není v dnešní době samozřejmostí. Pocit ze záslužné a dobře odvedené práce byl odměnou všem účastníkům akce,“ dodává starosta obce František Bártík.

Komentáře