Na Ukrajině proti sobě bojují, v Příbrami si naopak pomáhají

PŘÍBRAM – Válka na Ukrajině opět o něco víc rozdělila společnost. Po prezidentské volbě či covidu je to další téma, které tvoří nesmiřitelné tábory a není divu, vždyť z rozmaru a pomatených představ jedno bývalého agenta KGB umírají tisíce lidí. O to víc pak překvapí drobné příběhy z každodenního života, které ukazují, že vše není až tak černobílé jak se na první pohled může zdát.

Ano, Vladimír Putin svým rozhodnutím o zahájení bojů na Ukrajině udělal z Ruska agresora v očích celého světa a zloba veřejnosti se tak otočila i proti jednotlivým Rusům. Je to pochopitelné, když poměrně velká část v médiích říká, že Putina podporuje, nicméně najde se i poměrně velká část Rusů, kteří válku neschvalují a chtějí Ukrajincům pomáhat. Vždyť i samotná Ukrajina a Rusko jsou propojeny přes množství rodinných svazků.

Jeden takový případ najdeme i v příbramské nemocnici. Upozornila nás na něj jedna čtenářka, která by ráda touto cestou nemocnici za její přístup poděkovala. A my se samozřejmě připojujeme. Oblastní nemocnice Příbram totiž zřídila dětskou ambulanci, kde pracuje lékařka ruské národnosti, která se stará o děti uprchlíků z Ukrajiny. „Uznání patří jak nemocnici za nediskriminaci ruských občanů a pak především patří pochvala určitě lékařce, která nedělá rozdíly a dle mého jde hodně s kůží na trh, jak se říká,“ napsala nám k tomuto tématu čtenářka.

Podle vyjádření příbramské nemocnice tento krok vítají i sami Ukrajinci. „Mohu potvrdit, že lékařka na dětské ambulanci pro uprchlíky z Ukrajiny je ruské národnosti. Má potřebné pediatrické vzdělání a nezaznamenali jsme žádný problém ze strany dětí či rodičů. Naopak vítají lékaře, který s nimi dokáže mluvit bez potřeby tlumočníka,“ sdělil tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

Komentáře