Na Rynečku začnou práce na výměně lávky pro pěší

PŘÍBRAM – O nedobrém stavu příbramských mostů a lávek se ví od roku 2018. V poslední době začalo město s jejich postupnými opravami. Nyní se pracuje na lávce přes Příbramský potok Na Flusárně a následovat bude lávka za Koloniálem na Rynečku.

Práce začnou v pondělí 26. února a určitě zkomplikují cestu chodcům, kteří hojně tuto lávku využívají k cestě ze staré Příbrami na sídliště. „Přestavba lávek je s ohledem na jejich stav nezbytností. Nový styl lávek zajistí nejen vyšší komfort pro chodce, ale také se výrazně prodlouží životnost těchto zařízení. V letošním roce budou obměněny lávky na Flusárně, na Rynečku a u Čekalíkovského rybníka. Největší komplikace chodcům a drobné omezení v dopravě přinese právě lávka na Rynečku, kdy s ohledem na bezpečnost bude uzavřen přechod pro chodce navazující na tuto lávku. Po dobu stavby budou muset chodci přecházet u křižovatky s ulicí Špitálská, nebo na přechodu v Březnické ulici směrem k sídlišti,“ říká starosta Jan Konvalinka a dodává: „Prosím jak motoristy, kterých se omezení dotkne zúžením jízdního pruhu, tak chodce, aby po dobu výstavby, která je naplánována do června, dbali zvýšené opatrnosti, aby na frekventované komunikaci nedocházelo ke zbytečným kolizím.“

Nabídky na přestavbu lávky na Rynečku podaly čtyři firmy, s nejnižší nabídkovou cenou 6 016 000 Kč vč. DPH zvítězila společnost Invessales, spol. s r. o. V týdnu od 26. února bude zahájena demontáž stávající lávky a poté výstavba nové. Termín dokončení je stanoven do konce června.

Nicméně současná lávka na Rynečku je od podzimu 2019 v provizorním stavu. Tehdy byla i na nějaký čas pro chodce uzavřena. Její kontrola totiž potvrdila špatný stav. Na začátku října 2019 uvedla tisková mluvčí města Eva Švehlová: „Do konce týdne bude lávka uvedena do provizorního provozu s tím, že na jaře příštího roku bude postavena lávka nová.“ Na špatný stav lávky upozorňovala veřejnost už delší dobu. O opravě v roce 2019 jsme psali ZDE.

 

Komentáře