Muzejní noc v Novém Kníně nabídne bohatý program pro celou rodinu

Muzejní noc v Novém Kníně - rýžování zlata. Foto: Hornické muzeum Příbram

NOVÝ KNÍN – Chystáte se na rodinný výlet? Máme pro vás skvělou tip na sobotní večer 27. května. Muzeum zlata v Novém Kníně totiž pořádá Muzejní noc plnou vzrušujícího programu pro celou rodinu.

Od 18:00 do 23:00 hodin vám bude k dispozici bohatý program, který vás zaujme a pobaví. Můžete se těšit na večerní prohlídky historického objektu mincovny, kde budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat historii mincovnictví a získat informace o zlatě.

„Pokud máte zájem o dobrodružství, přijďte si vyzkoušet rýžování zlata s Českým klubem zlatokopů. Zcela určitě vás také zaujme vystoupení Alchymistů Bavora a Surikatova divadelního spolku, kteří předvedou jedinečnou show,“ zve na akci Josef Velfl, ředitel Hornického muzea Příbram, jehož je Muzeum zlata pobočkou.

Během večera bude také slavnostně zahájena archeologická výstava, která vám umožní nahlédnout do historie města. Výstava bude přístupná po celou dobu trvání Muzejní noci.

Vstupné na tuto skvělou akci činí symbolickou částku 1 Kč. Ano, čtete správně, pouhá 1 koruna! Takže neváhejte a přijďte se bavit, učit se a objevovat společně s celou rodinou.

Muzejní noc v Novém Kníně je ideální příležitostí k tomu, abyste se seznámili s místní historií, získali nové znalosti a strávili příjemný večer v rodinném kruhu.

Muzeum zlata Nový Knín. Foto: Hornické muzeum Příbram

 

Komentáře