Minizoo na Nováku má dva nové přírůstky

Minizoo na Nováku budeFoto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Večer před Valentýnem se na Nováku podíval na svět první odchovaný přírůstek minizoo. V pondělí ráno se zaměstnanci SZM radovali podruhé.

Nejsledovanějším členem minizoo se na nějakou chvíli nyní zřejmě stane malá kozí slečna narozená 18. února. Narodila se již jako druhý přírůstek v historii minizoo na Nováku, tím prvním je černo-hnědý kozlík, který se narodil 13. února, tedy jen o pár dní dříve.

Vzhledem k tomu, že výběh je volně přístupný pro návštěvníky, jsou v minizoo umístěna pouze zvířata zvyklá na kontakt s lidmi a nehrozí tak riziko úrazu. „Kozlík by mohl být časem nebezpečný nejen lidem ale i ostatním zvířatům v ohradě a proto byl z Nováku převezen jinam,“ říká vedoucí areálu Petr Trojan.

Vstup do minizoo je i nadále možný bez omezení, s ohledem však na mládě kozy. O tom, jak se bude nová obyvatelka jmenovat, bude veřejnost moci hlasovat na facebooku Sportovního zařízení města Příbram.

Minizoo na Nováku byla vybudována ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Ochrana fauny ČR na začátku léta loňského roku. Jsou do ní umisťována handicapovaná zvířata, která nejsou ve volné přírodě schopna sama přežít.

V minizoo jsou v současné době umístěny čtyři kozy, jedna ovce a nyní i přímo v areálu odchovaná malá kozička. „Součástí minizoo je také ptačí voliéra, kam jsou též umisťováni jedinci, jejichž přežití ve volné přírodě by bylo velmi obtížné nebo nemožné,“ dodává Trojan.

Miroslava Poláková, tisková mluvčí SZM

Malý kozlík v minizoo zůstat nemohl. Foto: SZM Příbram

Malé kůzle se má čile k světu. Foto: SZM Příbram

Komentáře