Městu došla trpělivost s řidiči nerespektujícími dopravní značení na Rynečku

PŘÍBRAM – O havarijním stavu některých mostů a lávek v Příbrami se mluví už od roku 2018. Jedním z nejhorších je most na Rynečku přes Příbramský potok. Radnice proto na něm v roce 2019 zakázala parkování. To ovšem ale někteří řidiči nerespektují.

Na území města je na čtyři desítky mostů a lávek. Všechny od roku 2018, kdy se zjistilo, že se od roku 2002 jejich stav nekontroloval, prošly prohlídkami, při kterých byl posuzován jejich aktuální technický stav. Snad nejhorší stav byl zaznamenán na Rynečku, který slouží jak pro pěší, tak pro automobilovou dopravu a kde je podle technické zprávy nejpozději do pěti let potřeba vybudovat most nový.

Jeden z vytipovaných mostů se nachází na Rynečku.

Radnice proto zadala vypracování studie, kde byl posuzován stav každého mostu a každé lávky, a zároveň byly stanoveny priority potřebných oprav. Podle nejnovějšího diagnostického stavebně-technického průzkumu zpracovaného v únoru letošního roku je další užívání mostu podmíněno zabránění parkování automobilů v prostoru mostovky.

„O vyparkování vozů z prostoru mostovky jsme se snažili již v minulosti pomocí vodorovného dopravního značení. Jak se můžeme dennodenně přesvědčit, motoristé dopravní značení omezující parkování nerespektují, proto dojde k osazení zábran. Zároveň připravujeme projekt na nový most, který bychom chtěli postavit v ideálním případě do tří let,“ říká místostarosta Martin Buršík.

K osazení dopravních zábran, tzv. balisetů by mělo dojít v těchto dnech. Dopravní obslužnost oblasti bude zachována, půjde pouze o vyparkování vozů z prostoru samotné mostovky. K podobnému kroku ze stejných důvodů přistopilo město i u mostu pod Kaňkou u Flusárny.

Komentáře