Lidé si stěžovali na provoz Bedny, klub pro mládež tak zřejmě čeká stěhování

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – V souvislosti se stížností ohledně veřejného pořádku, kterou na radnici podali obyvatelé z okolí pěší zóny Cíl, zřejmě dojde ke stěhování nízkoprahového klubu pro mládež Bedna. Konstatoval to starosta Jan Konvalinka na posledním zasedání zastupitelstva.

Stěžovatelé, podle vyjádření starosty, jako hlavního původce problémů v této části města označili právě nízkoprahové zařízení Bedna. Město proto mimo jiné rozhodlo o zřízení služebny městské policie v této části města. „Drobný štěrk, který byl okolo stromů, jsme nahradili mulčovací kůrou, protože děti štěrk rozhazovaly a házely s ním a způsobovaly škody na majetku,“ poukázal na jeden z problémů Jan Konvalinka.

Starosta také uvedl, že na stížnosti ze strany místních obyvatel, vedení Bedny několikrát upozorňoval. „Opakovaně jsem jednal se zástupci této organizace ve smyslu důrazného varování a upozorňování na nevhodné chování dětí, které jejich zařízení navštěvují. Otázka výpovědi z nájmu byla vždy na stole,“ dodal starosta s tím, že koncem loňského roku nabídl Bedně prohlídku alternativních prostor. Ty se ale ukázaly jako nevhodné. Město proto chce bedně nabídnout jiné prostory, které má k dispozici. „To, co bedna dělá, považuji za nesmírně záslužné a důležité,“ uvedl ještě Konvalinka s tím, že si uvědomuje, že práce s dětmi z ubytoven není jednoduchá.

Podle vedení města nebylo šťastným rozhodnutím umístit Bednu právě na pěší zónu Cíl, lokalita je podle něj sice výhodná k blízkosti ubytoven, ale není vhodná k obyvatelům domů v okolí této pěší zóny. Město proto začalo připravovat výpověď pro klub Bedna ze současných prostor.

Vedení klubu o celé situaci ví. Koncem příštího týdne by se zástupci tohoto zařízení měli sejít právě se starostou a o celé věci diskutovat. „Samotnému stěhování se nebráníme. O těch problémech víme, nicméně jejich řešení není úplně jednoduché. Uvidíme, k jakým výsledkům společně dojdeme na naší schůzce,“ sdělila naší redakci vedoucí Bedny Kamila Zelená.

Úplně zrušení služeb Bedny si nepřeje ani opozice a doufá, že se podaří najít smysluplné řešení celé situace. „Bednu považuji za naprosto zásadní a důležitou službu pro děti, které neměli v životě příliš štěstí. Pokud chce vedení města rozhodnout o vypovězení nájmu ze současných prostor, mělo by v každém případě zajistit adekvátní náhradu,“ říká zastupitel za Piráty Antonín Schejbal, jenž sám s Bednou aktivně spolupracuje.

Nízkoprahový klub Bedna začátkem března oslaví už třináctý rok své existence a při této příležitosti zařízení připravuje pro veřejnost Den otevřených dveří.

Komentáře