Lidé opět skupují roušky a respirátory. Po městě ale s nimi nikdo nechodí

PŘÍBRAM – S výskytem několika případů koronaviru v Itálii a Rakousku opět zavládla mezi lidmi mánie a berou lékárny útokem. Roušky a respirátory mizí jako housky na krámě. Nicméně v příbramských ulicích nenarazíte na nikoho, kdo by je používal.

Lékárna na náměstí TGM vítá své zákazníky nápisem „respirátory nejsou“. Roušky také pomalu také docházejí. Podobná situace je i v dalších lékárnách. Na případný výskyt koronaviru je připravena i příbramská nemocnice. „Máme algoritmy, kritéria a vnitřní předpisy, jak v takovém případě postupovat. Také máme dostatek ochranných prostředků pro personál,“ uvedl tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

Podle jeho slov si už zdravotníci také zkoušeli epidemiologické obleky. „Nemáme tady v Příbrami infekční oddělení a tak bychom museli ihned právě za pomoci těchto obleků a dalších pomůcek pacienta převézt do Prahy na Bulovku,“ vysvětluje případný postup Janota.

Situaci nepodceňuje ani vedení města. „Současná situace rozhodně není vhodná k vyvolávání strachu či paniky. Jsme v kontaktu se složkami IZS, které mají pro případ jakéhokoliv ohrožení, tedy i epidemie, vypracován strategický postup. Situaci průběžně vyhodnocujeme, komunikujeme se Středočeským krajem a v případě potřeby jsme připraveni okamžitě přijmout potřebná opatření. Samozřejmostí by v této situaci mělo být dodržování hygienických návyků,“ sdělil starosta Jan Konvalinka.

Komentáře