Letos se v nemocnici jako první narodily dvě děti ve stejný čas

Letos jsou prvním miminkem roku 2019 hned dvě děti. Foto: Martin Janota

PŘÍBRAM  – Nový rok zahájila Oblastní nemocnice v Příbrami trochu netradičně, protože jako první novorozence přivítali hned dvě miminka, která se nezávisle na sobě narodila ve stejný čas. Maminkám dnes pogratuloval i náměstek příbramské nemocnice Tomáš Hadžega.

Vanesa a Tadeáš přišli na svět v úplně stejný čas, a to nezávisle na sobě. „Jde o velmi vzácnou shodu okolností, kdy v Příbrami jako první na svět v roce 2019 přišla hned dvě miminka současně, a to nezávisle na sobě. Maminky i miminka tak dlouho soutěžila, až to v čase 6:48 skončilo remízou,“ prozradil tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

Porodní asistentky a personál porodnice tak jako první v novém roce přivítal Tadeáše (3230g) a Vanessu (3450g) zároveň. „Oba porody proběhly spontánně a bez komplikací. Děti jsou zdravé. Tatínkové byly v obou případech přítomní u porodu. Skoro by se až zdálo, že spolu maminky soutěžily a to, že se obě miminka narodila ve stejný čas, je velmi šťastná náhoda,“ řekla k průběhu porodů lékařka z příbramské porodnice Veronika Javůrková.

Rodičům gratulujeme a miminkům přejeme hlavně pevné zdraví.

 

Komentáře