Letní kino obsadí dřevorubci

PŘÍBRAM – Nebojte se, nebude se bourat a demolovat letní kino, to jenom v sobotu 15. září od 12 hodin se v jeho prostorách převede velká dřevorubecká show pod názvem TIMBERSPORTS. Vstup na zhruba pětihodinovou show vhodnou pro všechny, od těch nejmladších, až po ty nejstarší, jak muže, tak ženy a děti, je zdarma.

Co je to TIMBERSPORTS? Sekery, které holí, ruční pily dlouhé 2 metry, motorové pily s výkonem přes 70 koní, řetězy řítící se rychlostí přes 200 kilometrů v hodině, silní chlapi a férový sport. V rámci programu vystoupí 18 nejlepších evropských sportovních dřevorubců – v čele s Martinem Komárkem, „králem dřevorubců“.

Martin Komárek závodí již 18 let; sport vznikl před 35 lety v USA; vybavení pro jednoho závodníka přijde na cca půl milionu korun; velká motorová pila váží 27 kilo; sekera 19 kilo; dřevo, co se používá, je topol černý. Počet medailí, které Martin Komárek získal na mistrovství světa, je osm – 3 stříbrné a pět bronzových. Počet zlatých medailí na mistrovství Evropy – pět.

Celý program bude řídit zkušený moderátor, který čas mezi disciplínami vyplní vědomostními soutěžemi pro diváky, jak ty dospělé, tak pro děti.

Komentáře