Letní kino bude letos v provozu se zapůjčenou technikou

PŘÍBRAM – Po roční pauze se letos opět pro veřejnost otevřou brány letního kina. Za to vedení města loni čelilo kritice jak z řad opozice, tak i z řad veřejnosti. Tu si radnice nakonec zřejmě vzala k srdci a letos bude situace jiná. 
 
První nesmělé pokusy o obnovení provozu letního kina se uskutečnily už v minulém volebním období. Loni se pak vedení města společně s ředitelem SZM zajímalo o možnost pořídit pro letní kino digitální promítačku. Ovšem nabízenou technologii nakonec radnice vyhodnotila jako nedostatečnou. Nyní se podařilo najít vyhovující projektor. „Podařilo se nám zajistit technologii, díky níž budeme moci divákům nabídnout i nejnovější snímky,“ uvádí příbramský starosta Jan Konvalinka s tím, že zapůjčení promítacího zařízení vyjde město na 7 000 korun za jedno promítání.
 
Promítacími dny budou úterky a pátky. V červenci se veřejnost může těšit na šest filmů a v srpnu se bude promítat pětkrát. Program už je známý a nezapomnělo se ani na možnost, kdy si po jednom snímku v každém měsíci budou moci vybrat sami diváci.
 
První promítání se uskuteční v pátek 3. července od půl desáté večer a hrát se bude film Bohemian Rhapsody pojednávající o osudech rockové skupiny Queen a především jejím zpěvákovi Freddiem Mercurym.  
 
 
 

Komentáře