Lesní divadlo dostane nové pódium

Lesní divadlo Skalka v Podlesí.

PODLESÍ/PŘÍBRAM – Město už několik let opět provozuje scénu lesního divadla Skalka v Podlesí u Příbrami. Po obnově prostoru pro občerstvení a zázemí, je nyní na řadě samotná scéna. Má dostat zcela nové pódium. Jeho stavba vyjde na částku okolo půl milionu korun.

Tato přírodní scéna dostane nové pódium. Jeho stavba si podle radnice vyžádá i drobné úpravy terénu. „Dlouze jsme toto řešili s divadelníky i s ochotníky, tak aby to bylo vyhovující, pódium tam ještě niky nebylo, ale myslím si, že si to ten prostor zaslouží, neboť těch akcí se tam odehrává dost,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka. Podle něj tato úprava zlepší podmínky všem účinkujícím na této přírodní scéně.

Pro letošní sezónu chce město také zlepšit dostupnost této scény. Radnice si uvědomuje, že ve dnech vystoupení je v okolí vstupu do divadla poměrně složitá dopravní situace a to i přes to, že už několik let mohou návštěvníci divadla využívat pro parkování nedalekou louku. „Pro letošní sezonu počítáme s posílením městské hromadné dopravy v době konání některých představení, aby diváci měli i jinou možnost než jen se dopravit na místo vlastním autem,“ doplnil místostarosta Vladimír Karpíšek.

Konkrétně by mělo jít o vystoupení ve dnech 14. července, 8. srpna a 1. září.

Komentáře