LED panely jízdních řádů stále nejsou funkční

PŘÍBRAM – LED panely, které jsou umístěné na autobusových zastávkách u II. polikliniky a měly by ukazovat příjezdy a odjezdy autobusových spojů, jsou stále potmě a nefunkční, na vině je údajně technický problém.

„Co se týká LED panelů u II. polikliniky, je zde nadále technický problém, který se dodavatel spolu s námi snaží vyřešit. Bohužel dle sdělení bude tato záležitost trvat ještě minimálně do konce prázdnin,“ k tomu uvedl místostarosta města Martin Buršík.

Podle uzavřené smlouvy o dílo instalaci čtyř panelů na zastávkách u II. polikliniky (2 ks) a zastávkách v Jiráskových sadech (2 ks) provádí společnost GEMA s.r.o za nabídkovou cenu 704.000,00 Kč bez DPH. Podle této smlouvy mělo být dílo předáno už 15.12.2019.

Plné znění smlouvy najdete ZDE

Podle místostarosty města však instalace v Jiráskových Sadech narazila na nesouhlas památkářů. „Nadále se také snažíme prosadit zbývající dva LED panely do Jiráskových sadů. Jedná se o dopravní uzel, který by si toto zařízení zasloužil. Stále se nám bohužel nedaří najít místo, na kterém bychom se shodli s Památkovou péčí,“ dodal místostarosta Martin Buršík.

To samozřejmě nabízí otázku, jak a kdo tuto investici připravoval, že teprve po podepsání smlouvy o dílo a zahájení vlastní realizace se řeší takové věci, jako umístění s památkáři či technické problémy s připojením. 

Komentáře