Konec roku ve znamení dobročinných akcí

PŘÍBRAMSKO – Vánoční čas je neodmyslitelně spjat i s ušlechtilými skutky a pomáháním potřebným. V Příbrami i okolí se také letos konalo několik dobročinných akcí.

Počátkem prosince pořádaly v sále Pivovaru v Podlesí Country bál příbramské Zářící ženy, který měl za svůj cíl pomoci nadaci Šance onkoláčkům. Pořadatelkám se podařilo vybrat částku 7 700 korun.

O stříbrném víkendu se v Příbrami konala akce Polévka pro dobrou věc, které se podařilo vybrat částku 3 300 korun pro lidi bez domova. Vybraná částka bude určená na materiální potravinovou pomoc.

Absolutním rekordmanem v tomto směru byl ale Vánoční jarmark U Bedřicha v Dobříši, kde se pořadatelům podařilo překonat loňskou sumu, která se pohybovala kolem 17 tisíc korun, za to letos se vyšplhala na úctyhodných 22 695 korun. Výtěžek jarmarku putoval do Dětského domova Koryně. „Vybrané peníze použijeme na volnočasové aktivity, čekají nás hory o jarních prázdninách a naše děti vždycky uměly lyžovat a tak v tom chceme pokračovat,“ řekla ředitelka domova Tereza Jandová.

Komentáře