Koalice i opozice se v základech shodla na plánu B rekonstrukce bazénu

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Původní plány na rekonstrukci aquaparku zastavilo zastupitelstvo na květnovém zasedání. Bylo rozhodnuto, že se město vydá cestou plánu B. Za tímto účelem byla svolána neveřejná schůzka všech zastupitelů.

Na jednání byla přednesena varianta plánu B, která do zásadní míry  respektuje původní plán – vymezena byla základní část pro rekonstrukci. „Probíhat nyní budou další jednání s projektanty s tím, že cílová částka na rekonstrukci byla stanovena na 250 milionů korun. Všichni přítomní se vyjadřovali souhlasně, a to včetně opozičních zastupitelů, což vedení města vnímá jako jasný signál k tomu, že nastolený směr je správný,“ konstatoval ke schůzce příbramský starosta Jan Konvalinka.

V podobném duchu hovoří i zástupci opozice. „Vítám, že vedení města změnilo názor proti tomu, který prezentovalo v tisku a jsem rád, že dojde k využití současné projektové dokumentace a úpravě projektu, který byl už dostatečně prodiskutovaný s veřejností. Obával jsem se, že kdyby se měl dělat nový projekt, tak by nakonec skončil možná na podobné ceně, jako ten zrušený,“ říká opoziční zastupitel za TOP 09 Václav Švenda. Podle jeho slov ale bude potřeba pro další rozhodování znát ještě další parametry, jako například ekonomická stránka věci a podobně.

Komentáře