Jindřich Vařeka: Na „Dušičky“ bych parkoviště zdražil

PŘÍBRAM – Zítra si připomínáme Památku zesnulých neboli lidově Dušičky. Mnoho z nás vyrazí na hřbitovy a často i mimo svá města, aby si připomněli své blízké. V souvislosti s tím se dá předpokládat, že parkoviště u hřbitovů budou poměrně plná.

V některých městech a obcích jsou u hřbitovů neplacená parkoviště, v Příbrami tomu ale tak není, i když se to v sobotu, na kterou tento svátek připadá týká jen doby od 8 do 12 hodin. Proto zastupitelka Jana Valterová na říjnovém zasedání zastupitelstva navrhla, že by výjimečně tento den mohla být, jinak placená parkoviště, zdarma.

Zřejmě ve snaze být vtipný, pravil na tento dotaz bývalý starosta Jindřich „opravdu po volbách nerezignuji“ Vařeka, že v rámci vyšší rotace vozidel o Dušičkách by se cena na parkovištích u hřbitovů měla zvýšit a nikoli úplně zrušit, jak navrhovala zastupitelka Jana Valerová. Pravda Jindřich Vařeka je obecně milovníkem vysokých cen, díky této jeho „zálibě“ máme bistro na Nováku za cca 14,5 milionu korun, což z něj regulérně činní „nejdražší kiosek ve střední Evropě“, lapálie jménem Junior klub se z původně avizovaných pěti respektive sedmi milionů vyšplhala také téměř ke 14 milionům a stále není dotaženo… Nicméně nyní se pohybujeme už s částkou někde mezi 14 a 20 miliony korun, ovšem u parkování na Dušičky asi jeho návrh neuspěje.

O tom, zda bude parkoviště u hřbitova v ulici Gen. R. Tesaříka zítra zdarma, zatím není rozhodnuto. Nicméně pokud by radnice k němu svolila, jednalo by se stejně jen o dobu od 8 do 12 hodin, protože v sobotu odpoledne je v Příbrami parkování i na placených parkovištích zdarma.

„Jsme připraveni situaci okolo Dušiček v souvislosti s možným problémem s parkováním operativně řešit při výskytu jakýchkoli problémů,“ uvedla mluvčí města Eva Švehlová s tím, že radnice předpokládá na parkovištích u hřbitovů větší dopravní provoz.

Zde se můžete podívat na video ze zastupitelstva:

 

 

Komentáře