Jermanová nebude kandidovat na předsedkyni kontrolního výboru

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová s vítězkou středočeského kola Žena regionu Janou Puklovou Havelkovou (vpravo). Foto: Středočeský kraj

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Končící středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nebude kandidovat na předsedkyni krajského kontrolního výboru. Rozhodla se tak s ohledem na tlak, který přímo i prostřednictvím médií vyvíjejí zástupci nové koalice.

Do placené funkce, jež podle nepsaných dohod náleží opozici, ji navrhlo hnutí ANO. Zástupci budoucí koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců pro Středočeský kraj nominaci kritizovali a upozorňovali na to, že Pokorná Jermanová nemusí být zastupiteli zvolena.
 
Končící hejtmanka označila počínání koalice za „předehru kampaně před blížícími se parlamentními volbami a nástroj protibabišovské rétoriky, která nezohledňuje zájmy běžných českých občanů“.„Nechci být součástí tohoto mediálního honu, proto jsem se rozhodla na zmíněný post nekandidovat. Svou opoziční práci budu dělat ráda, odpovědně a s plným nasazením, i bez toho, abych zastávala funkci předsedkyně kontrolního výboru,“ uvedla Jaroslava Pokorná Jermanová.
 
S funkcí předsedy kontrolního výboru středočeského krajského úřadu je spojena také finanční odměna ve výši 93 tisíc korun a k tomu ještě například služební vůz Škoda Octavia a kancelář v budově úřadu.

 

Komentáře