Dva policisté ze Sedlčan zachránili ženu z potápějícího se auta

Foto: Policie ČR

SEDLČANSKO – Dramatické momenty zažila včera žena, která na kluzké vozovce dostala smyk a následně autem sjela do rybníka u vsi Úklid na Sedlčansku. Život jí zahranila dvojice policistů ze Sedlčan.

K události došlo ve čtvrtek 9. prosince dopoledne. „Policisté ze sedlčanského obvodního oddělení nadstrážmistr Tereza Zrůbková a praporčík Radek Pečený vytáhli ženu z vozidla v bezvědomí, na místě nehody byli do pěti minut od jejího nahlášení,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že automobil se nacházel při jejich příjezdu asi šest až sedm metrů od břehu a byl střechou na dně rybníka. „Z havarovaného auta byla vidět pouze zadní kola,“ dodala Suchánková.

Policisté na nic nečekali a okamžitě reagovali, neboť nebylo pochyb o tom, že se uvnitř vozu stále nachází žena, která měla automobil řídit. Oba policisté za pomoci tzv. házecího vaku, který je součástí vybavení každého policejního vozu, začali sestupovat k potopenému autu a prohledávat jej.

„Podařilo se jim otevřít oboje přední dveře, na sedadlech se však nikdo nenacházel, až následně po otevření zavazadlového prostoru viděli ženu na zadních sedačkách. Přes zadní dveře spolujezdce ji zcela promočenou a  v bezvědomí vytáhli na břeh, kde ji okamžitě začali oživovat,“ přiblížila průběh záchranné akce policejní mluvčí. V resuscitaci pak pokračovali profesionální zdravotníci, kteří dorazili na místo. Ti ženu, u které se jim podařilo obnovit životní funkce, odvezli do nemocnice, kde byla uvedena do umělého spánku.

„Policistům, kteří ženu ze studené vody vytáhli, se postarali kolegové o suché oblečení, hasiči jim poskytli i deky. Ti také ještě následně prohledávali rybník, a to z důvodu, zda spolu s ženou necestovaly v autě ještě další osoby. To bylo ale následně, i svědeckými výpověďmi, vyloučeno,“ konstatovala Vlasta Suchánková.

Nadstrážmistr Tereza Zrůbková a praporčík Radek Pečený z Obvodního oddělení Policie ČR v Sedlčanech.

Policisté, kteří ani vteřinu nezaváhali a vrhli se do studené vody, aby pomohli ženě, která byla v tu chvíli v ohrožení života, slouží u středočeské policie krátce. Nstržm. Tereza Zrůbková nastoupila v roce 2019 a policejní práci vykonává 2 roky. I když se od svých kolegů stále učí, je velmi svědomitá, pracovitá a rozhodná. Ve svém volném čase preferuje aktivní životní styl a věnuje se fotbalu.

Její kolega, prap. Radek Pečený, je u středočeské policie o tři roky déle. Na svém kontě má několik zákroků proti agresívním osobám. Kompenzací je mu pak v době volna myslivost, které se věnuje, a také fotbalu, který je jeho koníčkem. Jak Tereza, tak i Radek, jsou právoplatnými členy týmu Obvodního oddělení v Sedlčanech.

Oběma, Tereze i Radkovi, kteří se převlékli a následně si dosloužili svou 24hodinovou službu, v rámci které řešili další oznámení, patří bezesporu velké poděkování. „Jejich činu a odvahy si velmi vážím a děkuji, že mám takové policisty,“ sdělil krajský ředitel, brigádní generál Václav Kučera s tím, že s oběma se chce v nejbližší době setkat a poděkovat jim osobně, a to i formou finanční odměny, kterou si opravdu zaslouží.

Během čtvrtka, vlivem nepříznivého počasí, řešili policisté v celém Středočeském kraji 162 nehod, pouze 5 na dálnicích. Přímo na Příbramsku se toho dne stalo 9 dopravních nehod, kdy právě u jedné z nich zasahovali i policisté z Obvodního oddělení v Sedlčanech.
 

Komentáře