Dopravní omezení u lávky na Rynečku vychází z rozhodnutí policie

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Město v současné době opravuje několik lávek přes Příbramský potok. U nich se kontrolou v roce 2018 zjistilo, že jsou v havarijním stavu. V současné době jsou v plném proudu práce na výměně lávky Na Flusárně a v pondělí 26. února se začalo na přípravách opravy lávky za Koloniálem na Rynečku.

V souvislosti s touto opravou město koncem minulého týdne informovalo na sociálních sítích: „V rámci přípravných prací před zahájením přestavby lávky na Rynečku, která začne v pondělí 26. února, je od dnešního dne světelná signalizace v tomto místě mimo provoz. Před demontáží lávky je třeba odstranit kabelové vedení k semaforům, které je vedeno právě pod zmiňovanou lávkou.  Semafory budou mimo provoz po celou dobu rekonstrukce.“

Tato informace vyvolala ale několik reakcí související s dopravou a bezpečností v této části města. „Nechci být hnidopich, ale ten přechod pro chodce na Rynečku je nejfrekventovanější v Příbrami. Tak vám milé hnití ANO prozradím malé tajemství: v civilizovaném světě, kde městům a obcím záleží na jejich občanech, existuje taková věc, která se zove mobilní semafor,“ napsal pod příspěvek například Vladimír Šimko.

Minimálně s částí o tom, že tento přechod patří ve městě k nejvyužívanějším, protože tu mnozí z nás chodí mezi starou Příbrami a sídlištěm se nedá jinak, než souhlasit. Nicméně zvolené řešení není podle vyjádření města pouhým „výmyslem“ radnice, ale vyplynulo z jednání s Policií ČR, která je v takovýchto případech také účastníkem řízení. „Staveniště zabírá nejen přilehlý chodník k lávce, ale došlo také ke zúžení jednoho jízdního pruhu. V místě jsou vypnuty semafory a dopravním značením omezena rychlost na 30 km/h. Dopravní situace byla samozřejmě stanovena na základě stanoviska Policie ČR. Po dobu rekonstrukce budou vypnuty semafory a je uzavřen stávající přechod, který s ohledem na zmíněnou uzavírku chodníku nemá kde vyústit. Náhradní přechod či semafory tzv. „o kousek dál“ nekoresponduje s rozhodnutím policie,“ vysvětlila tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Pěším proto při cestě ze staré Příbrami na sídliště nebo obráceně tak nezbývá nic jiného než s tímto omezením počítat a zvolit cestu tak, že buď využijí lávky u bývalého Q-klubu anebo přechodu u bývalých uhelných skladů.

Řidiči pak, především v dopravních špičkách, musí v tomto místě na Rynečku počítat s komplikacemi nebo raději volit jinou trasu.

Nabídky na přestavbu lávky na Rynečku podaly čtyři firmy, s nejnižší nabídkovou cenou 6 016 000 Kč vč. DPH zvítězila společnost Invessales, spol. s r. o. Termín dokončení je stanoven do konce června.

Komentáře