Domov seniorů v Žežické stále čeká na své obyvatele, stěhování brzdil zápis do katastru

PŘÍBRAM – Je to už téměř dva měsíce, co bylo slavnostně otevřeno detašované pracoviště Domova seniorů Příbram v Žežické ulici, nicméně na své obyvatele zatím stále čeká. První z nich by se měli nastěhovat podle slov starosty Jana Konvalinky v nejbližší době. Nicméně to říkal už při otevření zařízení.

„Mysleli jsme, že se nastěhují dřív, ale byl problém se zápisem té stavby do katastru nemovitostí, protože zápis v katastru je podmínkou pro to, aby nám krajský úřad posvětil to, že na této adrese můžeme poskytovat sociální službu,“ vysvětlil starosta Jana Konvalinka. Podle jeho slov je budova už v katastru zapsána a na krajském úřadě se nyní vyřizují potřebné formality. „A jakmile dostaneme od kraje echo, že je to zapsáno, tak můžeme ubytovat prvního klienta,“ dodal Konvalinka.

Nicméně toto zařízení se zatím stále nepodařilo zařadit do krajské sítě sociálních služeb, tudíž Středočeský kraj na jeho provoz nebude zatím přispívat a tak se na jeho provozu, jenž radnice odhaduje na částku okolo 18 milionů korun ročně, se bude podílet město a také klienti zařízení. „My ty platby nastavíme téměř na maximum možného, přičemž předpokládáme, že úhradami od klientů bychom získali ročně částku mezi osmi a devíti miliony korun,“ doplnil příbramský starosta. Kapacita pobočky je 20 lůžek.

Příbram má další možnost pokusit se zařadit toto zařízení do krajské sítě sociálních služeb v příštím roce.

Komentáře