Dobrovolní hasiči z Petrovic pomáhají v sedlčanské nemocnici

Dobrovolní hasiči z Petrovic v sedlčanské nemocnici. Zleva: Petr Jüngling, Štěpán Šťastný, Aleš Lesák a Petr Štěpánek ml. Foto: Petr Štěpánek st.

SEDLČANY – Aby se uvolnila kapacita některých středočeských nemocnic, došlo k převozu pacientů do nemocnice v Sedlčanech. Toto opatření si vyžádala nová vlna pandemie. Větším nemocnicím tak vznikla dostatečná kapacita na příjem pacientů postižených koronavirem.

V sedlčanské nemocnici se tak ocitli pacienti například z Benešova, Příbrami nebo Kostelce nad Černými Lesy. Nemocnice přijala potřebná opatření, aby mohla přijmout zvýšený počet pacientů. Místo se našlo, ale chyběl personál.

Proto byli na pomoc povoláni dobrovolní hasiči. Mezi prvními, kteří se tohoto úkolu bez zaváhání ujali, opustili svou práci a nastoupili, jsou i hasiči z JPO III Petrovice. „Ze dne na den se z nich stali sanitáři a k velké radosti vyčerpaného personálu nemocnice si rozdělili služby na prvních čtrnáct dní v lednu. Patří jim obrovské poděkování a uznání,“ konstatoval petrovický starosta Petr Štěpánek.

Komentáře