Bývalá budova ředitelství Rudných dolů se dočká opravy

PŘÍBRAM – Vedení města se rozhodlo pro celkovou opravu bývalé budovy Rudných dolů, kde nyní zasedá zastupitelstvo a sídlí městská policie. Radnici je jasné, že celá akce se už během tohoto volebního období nestihne. Přesto dala rekonstrukci za 60 až 70 miliónů zelenou.

Podle starosty města je budova z větší části nevyužitá, ale město i tak s ní má obrovské náklady. „Musí se tam topit a je to prázdné. To je prostě problém,“ konstatoval Jindřich Vařeka s tím, že si uvědomuje, že tento projekt současné vedení města nedokončí. Podle něj to pro město sice v současné chvíli bude znamenat pouze výdaje, ale i tak se to městu vyplatí, protože pak bude možné sestěhovat některé části městského úřadu do jedné budovy. „Řádově to bude asi jen čtyři milióny korun, plus mínus, za projektovou dokumentaci, tak přesto do toho půjdeme, protože nemůžeme donekonečna nechat chátrat budovu Rudných dolů,“ vysvětlil příbramský starosta.

Pozdně empírová stavba bývalých Rudných dolů, která byla postavená v roce 1846, sloužila až do roku 2006 báňské správě a vedení důlních podniků. V roce 1918 byl z jejího balkonu v Příbrami slavnostně oznámený vznik Československa.

Komentáře