Blíží se zapojení příbramské MHD do systému Pražské integrované dopravy

PŘÍBRAM – Autobusové meziměstské linky jsou součástí Pražské integrované dopravy (PID) už delší dobu. Nyní by se do tohoto systému měly začlenit také spoje příbramské městské hromadné dopravy (MHD). Ke změně by mělo dojít letos v prosinci.

S přechodem budou spojené i některé změny. Týkat se budou například nákupu jízdenek, ale o přechodu si město slibuje také lepší návaznost spojů. „Rozhodli jsme se, že uděláme částečnou integraci, jejíž nevětší výhodou bude právě to, že budou společné jízdenky pro pražskou integrovanou dopravu a městskou hromadnou dopravu v Příbrami,“ konstatoval příbramský místostarosta Vladimír Karpíšek.

Nicméně nejdiskutovanějším bodem dohody bylo podle Karpíška určení ceny za tzv. nadstandardy. Jednalo se o spoje, které v rámci MHD obsluhují okolí obce.  PID tuto částku vyčíslil na sumu okolo 8,7 milionů korun. „Řešení byla buď spolupráce v rámci PIDu, nebo zaplacení těch nadstandardů. Což v praxi znamená, že například o víkendu, v případě jejich neplacení či nezapojení do PIDu, by se počet spojů do okolních obcí snížil,“ vysvětlil Vladimír Karpíšek. Podle jeho slov se nakonec podařilo vyjednat kompromis, kdy město bude PIDu platit ročně částku okolo pěti milionů korun.

Zapojení příbramské MHD do systému PID v praxi znamená, že si například na Drkolnově v lince MHD koupíte jízdenku, s níž dojedete touto linkou do centra města, vyřídíte si tam vše potřebné a na tu samou jízdenku, pak ještě můžete jet třeba do Prahy.

Komentáře