Zloději se o prodlouženém víkendu zaměřili na kola, dva policie dopadla

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Loni zmizelo na Příbramsku celkem 21 jízdních kol. Pro zloděje jsou dobrým artiklem, který mohou dobře zpeněžit. Lidé by je neměli pouštět z očí. Během druhého květnového prodlouženého víkendu dnů byla na Příbramsku odcizena čtyři kola

K první krádeži došlo 7. května z pozemku jednoho domu v Podlesí, odkud zmizelo volně postavené pánské horské kolo v hodnotě 15 tisíc korun. Následující den vnikl na zahradu domu v Dobříši jiný zloděj a ze stojanu ukradl dámské horské kolo značky Giant Liv černé barvy v hodnotě 18 tisíc korun.

K další krádeži došlo 9. května v Rožmitále pod Třemšínem, kde z rodinného domu zloději vzali dvě kola, jedno pánské a jedno dámské. „Hlídce se následně podařilo pachatele tohoto činu dopadnout a ukradená jízdní kola najít. Kriminalisté ještě ten den jednadvacetiletému a o rok staršímu muži sdělili obvinění z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody, kdy jim nyní hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Pokud musí kolo na ulici odstavit, pak je na místě používat kvalitní bezpečností zámek a připoutat ho k pevnému bodu, jako je stojan, zábradlí či sloup. „Při ukládání kola do společných prostor domu je nutné dbát na uzavírání vstupních dveří a stálé uzamčení společných prostor i kol samotných,“ připomíná na závěr hlavní zásady, jak kola chránit  Monika Schindlová.

 

Komentáře