Zastupitelstvo zítra zasedne, radnice žádá veřejnost, aby ho sledovala on-line

Příbramské zastupitelstvo. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Zastupitelé města se sejdou v pondělí 16. března od 16 hodin odpoledne. Na programu je celkem 29 bodů. Nicméně i v této oblasti se projevuje situace okolo šíření koronaviru. Radnice proto apeluje na veřejnost, aby tentokrát dali přednost sledování zasedání prostřednictvím videopřenosu.

„Ze zákona je zasedání zastupitelstva veřejné a omezení vydaná vládou se ho netýká, nicméně prosíme veřejnost, aby tentokrát dala přednost sledování zasedání pomocí videopřenosu například pomocí kanálu Youtube,“ uvedla tisková mluvčí města Eva Švehlová.

On-line přenos jednání zastupitelstva nabízí město Příbram pravidelně. V situaci, kdy je vyhlášený nouzový stav, je tato služba pro občany města skvělou alternativou, jak jednání sledovat bez osobní účasti. „Termín zasedání zastupitelstva neposouváme, sejdeme se k jednání v pondělí 16. března. V dané situaci však žádáme občany, aby zvážili přítomnost na tomto jednání. V případě, že jejich přítomnost není nezbytně nutná, aby zasedání sledovali prostřednictvím on-line přenosu,“ apeluje na veřejnost starosta města Jan Konvalinka.

V rámci pondělního zasedání se mají probírat dotace pro kulturní akce, sportovní oddíly, památky místního významu, hasičům a další. Bude se volit nový předseda a nový člen finančního výboru. A také se zastupitelé budou zabývat dalším postupem v oblasti výběru dodavatele rekonstrukce příbramského bazénu.

 

Komentáře