Zastupitelstvo ve znamení odložení opravy bazénu i dohadů kolem herny

PŘÍBRAM – Na svém prvním letošním zasedání měli zastupitelé k projednání jen 14 bodů, jeden byl dodatečně zařazený na začátku jednání, ale i tak rokovali čtyři a půl hodiny. Paradoxně ale nejdéle projednávaným bodem nebyl letošní městský rozpočet, nýbrž právě onen dodatečně zařazený bod.

Pondělní zastupitelstvo si tak může připsat další historický moment a tím bylo přijetí rozpočtu města všemi 24 hlasy přítomných zastupitelů. Chyběl pouze z důvodu nemoci zastupitel za TOP 09 Václav Švenda. Sice se pár výhrad k rozpočtu našlo, ale nakonec asi nepodstatnější informací bylo, že oprava bazénu se opět odkládá, tentokrát z důvodu nemoci odborného garanta, který pracuje na oponentním posudku k ceně projektu, který si radnice objednala. Pro školy je to asi vzhledem k povinné výuce plavání dobrá zpráva, ale pro vedení města je to další projekt, vedle Nového rybníku, Junioru či minigolfu, který se dále komplikuje.

Naopak rušněji začalo být kolem návrhu městské vyhlášky, která stanovuje pravidla pro pohyb psů na veřejnosti, kde se některým zastupitelům nelíbila povinnost mít pro psa náhubek. Při diskuzi, se pak ukázalo, že ani s avizovaným psím parkem to není tak horké, jak se v minulosti tvrdilo a dokonce ani někteří zastupitelé z vládnoucího ANO, které s tímto projektem přišlo, o něm příliš nevědí.

Pomyslným vrcholem pak byl bod zařazený na podnět radní Renaty Vesecké z Příbramáků pro Příbram, který se týkal toho, že v prosinci byla z městské vyhlášky o provozování hazardu na území města vyřazená provozovna U Burdů, ale majitel domu chtěl, aby povolení provozu pokračovalo a proto oslovil právě zmíněnou členku městské rady. V podstatě šlo o to, že firma, která hernu provozovala, ukončila činnost, což oznámila městu, ale už ona či majitel budovy zapomněli úředníkům říci, že už mají domluvenou jinou firmu, která bude v letošním roce s provozem pokračovat. De facto jediným kamenem úrazu je, že nejdřív musí jedna firma skončit a teprve pak druhá se může s provozem na dané adrese přihlásit. To však ale neomezuje ani jednoho z účastníků v tom, aby úředníkům oznámil, že provoz bude v roce 2019 pokračovat pod jinou firmou.

Než se ale přítomní k tomuto jednoduchému závěru po hodině diskuze dobrali, stihli se skoro pohádat, ve které herně, jestli U Burdů nebo v sousedním „Růžku“, zasahuje častěji městská policie, až po to, jací lidé chodí nebo nechodí k Burdům, což bylo takové malé faux pas místostarosty Martina Buršíka, který tak nechtěně navázal na podobně nešťastné vyjádření jeho kolegy Petra Rottera z prosince na téma obsazení finančního výboru. Nakonec zastupitelé žádost majitele domu Karla Šebíka na opětovné zařazení provozovny do vyhlášky zamítli.

V závěru zastupitelstva pak mimo jiné starosta Jindřich Vařeka oznámil, že budovu bistra na Novém rybníku město dokončí svépomocí, kdy si najme služby stavebního mistra, že se zatím nebude realizovat kanalizace v osadě Kozičín nebo že rada města navýší o dva členy počet členů kulturní a sportovní komise.  Krátce po půl deváté večer se zastupitelé rozešli.

Komentáře