Zastupitelé se včera pohádali kvůli prodeji bývalé budovy městských lesů

Klubovnu v areálu Nového rybníku musí skauti opustit.

PŘÍBRAM – Včera se po dvou měsících sešli příbramští zastupitelé a i když měli před sebou víc jak 40 bodů programu, jednání trvalo jen do devíti hodin večer. Přesto se neobešlo bez několika vášnivých diskuzí k některým bodům.

Poměrně dlouho se například hovořilo o schvalování programu poskytování dotací do sportu nebo Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Samotnou kapitolou pak byl bod, ve kterém se projednával návrh prodeje pěti městských budov, mezi kterými figurovala i budova bývalých městských lesů v ulici Čs. armády.

Zastupitelé za ČSSD se vyjádřili, že prodej městského majetku nepodpoří. Tento krok zdůvodnil bývalý starosta Josef Řihák tak, že sociální demokracie byla v minulosti často kritizovaná za rozprodej městského majetku mimo jiné i nynější vládnoucí TOP 09 a ta nyní společně v koalici s ANO chce prodávat městský majetek.

Samotnou kapitolou této diskuze pak byla právě bývalá budova městských lesů. K té náleží i poměrně velká zahrada. Starosta Jindřich Vařeka na začátku diskuze k tomuto bodu navrhl tento dům z hlasování vyjmout, protože by v něm mohli najít útočiště příbramští skauti a pionýři. Ti se totiž budou muset vystěhovat z budovy, kterou nyní užívají v areálu Nového rybníku, protože tu chce město využít jako zázemí pro dělníky pracující na obnově tohoto koupaliště.

Debata, kterou mimo jiné opět neúměrně prodlužovali někteří zastupitelé oblíbeným výrokem „nechci zdržovat“, aby pak ještě dvacetkrát zopakovali to, co už sami řekli, nebo řekl někdo jiný, rozdělila přítomné na dva tábory a to příznivce přesunutí skautů a neprodávání budovy a naopak na ty, kteří si myslí, že dům by se měl prodat, protože je pro skauty nevhodný.  Není bez zajímavosti, že v této debatě spolu na jedné straně stáli například Jindřich Vařeka (ANO) a Josef Řihák (ČSSD), kteří nechtěli dům prodat a na druhé například Václav Dvořák (ANO) a Dagmar Říhová (Šance pro Příbram), ti si myslí, že budova je pro skauty nevhodná.

Podle Vařeky sami skauti možnost přestěhování do bývalého objektu městských lesů vítají, kritici tohoto kroku, jako například právě Dagmar Říhová, namítali, že se nachází u frekventované silnice, je vlhký a jeho údržba bude město stát příliš peněz. Padly návrhy, že by bylo lepší přestěhovat skauty a pionýry do zadního traktu budovy, kde sídlí Club No.1 a také firma radního Dvořáka, který by se prý sice také musel opravit, ale vyšlo by to levněji, či dokonce, že město nemusí na skauty brát vůbec ohled, protože si mohou klubovnu zřídit vlastně kdekoli a podobně.

O něco později se debata posunula už opět do roviny osobních výpadů a jízlivých narážek, což našim zastupitelům jde výborně, kdy se neopomněl vytáhnout prodej budovy I. polikliniky, obchodů na náměstí 17. listopadu, či to jak současná koalice dobře hospodaří, ale zároveň na nic nemá peníze.

Zastupitelé asi po dvouhodinové debatě na toto téma nakonec prodej této budovy stáhli z programu a prozatím platí, že se do ní přestěhují skauti a pionýři z Nového rybníka.

Komentáře