Začíná oprava Knihovny Jana Drdy, čtenáři musí počítat s omezením

Provoz z hlavní budovy knihovny se přestěhuje na roh Milínské a Špitálské ulice. Foto: Knihovna Jana Drdy.

PŘÍBRAM – Ode dneška začíná rekonstrukce hlavní budovy Knihovny Jana Drdy na náměstí TGM. Budova je od dnešního dne uzavřená pro veřejnost a stěhuje se do náhradních prostor v tzv. Špalíčku, na rohu Milínské a Špitálské ulice. Hlavním, ale ne jediným cílem je výtah a zároveň bezbariérový přístup do knihovny.

Na stavbu výtahu získalo město dotaci 2,7 miliónů korun z Národního rozvojového programu mobility pro všechny od Ministerstva kultury ČR. Výtah povede středem domu a bude se tedy jednat o poměrně velký stavební zásah, který ovlivní chod celé budovy.

Knihovna Jana Drdy se na několik měsíců přestěhuje o několik desítek metrů níže do tzv. Špalíčku. Stavební práce v hlavní budově potrvají od 22. března do 31. srpna letošního roku. Vlivem stěhování knihovny do prozatímních prostor bude budova knihovny  na náměstí TGM pro čtenáře úplně uzavřena už od 22. března. Ústřední půjčovna pro dospělé a Ústřední půjčovna pro děti budou od 3. dubna fungovat v náhradních prostorách takzvaného Špalíčku na rohu Špitálské a Milínské ulice. Studovna bude po dobu rekonstrukce uzavřena úplně s výjimkou rešeršní a meziknihovní výpůjční služby, kterou si mohou zájemci objednat ve Špalíčku.

Komentáře