Vladimír Král: Chceme lepší Příbram, jenom pařit nestačí

PŘÍBRAM – V říjnu půjdeme po čtyřech letech opět volit vedení města. Oslovili jsme proto s několika otázkami lídry všech deseti stran a hnutí, které se budou ucházet o přízeň voličů v Příbrami.

Tentokrát odpovídá lídr Šance pro Příbram Vladimír Král

Povedete kandidátku hnutí Šance pro Příbram, pojďte se krátce čtenářům představit?
Jmenuji se Vladimír Král, v době okupace Československa v srpnu 1968 mně bylo právě 5 a půl roku. V současnosti pracuji jako středoškolský učitel. Tuto činnost vnímám jako poslání, stejně jako mandát zastupitele. Ve volném čase se aktivně (i pasivně) věnuji hudbě. Úžasný relax. Doporučuji. Výstavy s naší fenkou Entlebušského salašnického psa také patří do kolonky zájmy ve volném čase.

           

Jak byste zhodnotil svoje působení v zastupitelstvu?
Nevedu přesnou statistiku, ale myslím, že jsem patřil k několika málo zastupitelům se stoprocentní účastí během celého čtyřletého mandátu. Limitováni opoziční rolí, role však velmi cenná, a přínosná, pro každý politický subjekt, i ten současný nejsilnější, jsme dosáhli maximum možného. Nyní je čas převzít přímou zodpovědnost nad rozvojem města a Příbram posunout k modernímu, chytrými řešeními, vybavenému městu. Chceme lepší Příbram. Jenom pařit nestačí.

Jak vidíte budoucnost areálu Nový rybník? (provoz, platit vstupné či neplatit apod.)
Cesta přes myšlenku revitalizace Nového rybníku je cesta správným směrem. Jsme však na začátku. Proto v tuto chvíli nevidím důvod zpoplatňovat vstup.

Hodně se také diskutuje připravovaná rekonstrukce Aquaparku za částku kolem 300 milionů korun, jak se na to díváte?
Nastartovat zadlužení města tímto směrem na několik volebních období, předpokládá na stejné období přijít s vizí rozvoje Příbrami, tzn. minimálně na dvě, i na tři volební období. Jinak se jedná o „ekonomické Waterloo“.

Co vy osobně byste chtěl nejvíce v našem městě zlepšit či udělat pokud byste se dostal do zastupitelstva?
Stejně jako já i kandidáti Šance pro Příbram přicházejí právě s Vizí rozvoje Příbrami do roku 2022, která bude představena společně s Programovým desaterem Šance pro Příbram v brzké době před termínem komunálních voleb konaných 5. a 6. října. Naplňováním Vize 2022 a Programového desatera Šance pro Příbram dosáhneme patřičného rozvoje města a jeho posun k modernímu městu evropského rozměru. Chceme lepší Příbram.

 

Komentáře