Velikonoce v hornickém domku

Foto: archiv muzea

PŘÍBRAM – Tradiční předvádění velikonočních zvyků, ukázky rukodělných prací spjatých se slavením Velikonoc v hornickém prostředí, to všechno připravili pracovníci Hornického muzea Příbram v expozici hornického domku na Březových Horách.

Již tradičně ve velikonočním čase proběhne v Hornickém muzeu Příbram na Březových Horách akce s názvem Velikonoce v hornickém domku. „Návštěvníci se tu mohou seznámit s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti na počátku 20. století,“ prozradil ředitel muzea Josef Velfl.

V hornickém domku návštěvníci narazí na vůni pečiva, lidové popěvky, tradiční výzdobu i um tvůrců lidových řemesel.  Některé činnosti si mohou i vlastnoručně vyzkoušet jako například pletení pomlázek, zdobení perníčků, pečení jidášů, regionální zdobení vajíček, výrobu rákosových píšťalek.

Pro širokou veřejnost je expozice přístupná v dnech 24. 3. a 25. 3. (sobota a neděle) od 10 do 17 hodin,  29. 3. (čtvrtek) od 12 do 15 hodin a pak ve dnech 30. 3. – 1. 4. (pátek–neděle) od 10 do 17 hodin.

Komentáře