Vandalové stále trápí Příbram. Nyní se zaměřili na autobusové zastávky

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Ulomení kopí sv. Václava v centru, ulomená noha kozoroha na náměstí 17. listopadu, vyvrácený odpadkový koš a vykopané osvětlení u horníka před gymnáziem a nyní autobusové zastávky, to je vyčet několika řádění vandalů v poslední době.

Příbram má zkrátka s vandalismem problém a není způsobený jen tím, že lidé už víceméně rok sedí zavření doma a nudí se. Nyní si samozvaní ničitelé vybrali autobusové zastávky. Škoda se pohybuje v desítkách tisíc korun, celou záležitost šetří Policie ČR.

Zhruba před měsícem byl poškozen CHLCD monitor na autobusové zastávce ve Školní ulici. Škoda se v tomto případě vyšplhala na 47 tisíc korun a případem se zabývá Policie ČR. „Bohužel nejde o ojedinělý případ. Aktuálně došlo k poškození dalších dvou monitorů, a to na zastávkách na Nové Hospodě a u Polikliniky Ravak. I tentokrát byl podán podnět k prošetření na Policii ČR, která má přístup k záznamům z městského kamerového dohlížecího systému. U těchto případů prozatím čekáme na vyčíslení škody,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Kromě zmíněných monitorů byly v posledních dnech poškozeny také samotné zastávkové přístřešky, kdy ve třech případech došlo k rozbití skleněných stěn. „Jde o situaci, ve které mi nezbývá nic jiného než říci, že lidská tupost je nedozírná. Na jedné straně se snažíme město zvelebovat, a na straně druhé se najdou jedinci, kteří pouze škodí a svým konáním působí městu finanční škodu. Doufám, že pachatel či pachatelé budou dostiženi,“ dodal Jan Konvalinka a zároveň žádá občany, pokud by měli informace vedoucí k dopadení pachatelů, aby je poskytli Policii ČR.

Před časem se na několika autobusových zastávkách objevila postavená křesla a po čase zase zmizela. Nicméně v tomto případě šlo spíše o recesi než o vandalismus.

Vlna vandalismu nepolevuje ani přes to, že podle vedení města se městský kamerový systém se osvědčil, proto je v plánu jeho další rozšíření. Na bezpečnost v Příbrami v současné době dohlíží už 37 kamer. Do budoucna by radnice chtěla, aby kamery dohlížely na celé území Příbrami. „Máme vypracovanou mapu města, kde jsou zakresleny všechny kamerové body včetně toho kam ta kamera vidí a snažíme se, aby ty perimetry jednotlivých kamer postupně slily, abychom měli dohled nad celým městem,“ doplnil Konvalinka.

 

Foto:. MěÚ Příbram

Komentáře