Vandalové pořádají nájezdy na sportoviště na Novém rybníku

Vandalové v poslední době několikrát udeřili v areálu Nového rybníku. Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Kromě nedávné krádeže kůzlete z minizoo v areálu Nového rybníku se v poslední době množí i útoky vandalů na sportoviště, která se v něm nacházejí. Škody se pohybují v desítkách tisíc.

Před časem veřejnost pobouřilo ničení altánu na ostrůvku, při kterém se vandalové ještě navíc natáčeli na mobil. O pár měsíců později následovalo polámání několika stromů podél cyklostezky Drkolnov – Bohutín. Nyní se jejich terčem stal prostor přírodního koupaliště Nový rybník a přilehlé sportovní areály.  

Hned několika útokům vandalů čelil v posledních dnech areál Nového rybníka včetně in-linové dráhy, skateparku, minigolfového hřiště či minizoo mají ve správě Sportovního zařízení města (SZM).

V sobotu ráno hlásil správce areálu povalený plot kolem nově budovaného minigolfového hřiště. „Oplocení je celkově někomu trnem v oku, neboť o dva dny později jsme zaznamenali poničenou vstupní bránu. Zde je třeba říci, že na poničení brány, která je z několikacentimetrových trubek, už bylo potřeba vynaložit skutečnou sílu,“ konstatovala mluvčí města Eva Švehlová.

Foto: MěÚ Příbram

Toto nejsou ale jediné škody. „V průběhu zimy jsme třikrát měnili poničenou desku u basketbalového koše na multifunkčním hřišti. Vandalismu neodolala ani zeleň v okolí skateparku, kde byly vytrhány keře v hodnotě několika desítek tisíc. Opravdu nepochopitelné je pak ničení přímo ve skateparku, který jsme s velkou slávou otevírali v loňském roce. Zde nejen že jsou některé překážky posprejované, ale dvě jsou zásadním způsobem poničené,“ uvádí ředitel SZM Jan Slaba k posledním událostem.

Foto: MěÚ Příbram

Události se množí, vyčíslení škod se stále zvyšuje, případy řeší Policie ČR. Město Příbram v současné době řeší rozšíření osvětlení a zavedení kamerového systému. „Připravujeme instalaci nového osvětlení areálu, především minigolfového hřiště a skateparku. V této souvislosti se uvažuje o instalaci pohybových čidel a zavedení kamerového systému, abychom zvýšili zabezpečení areálu,“ doplnil informace místostarosta Martin Buršík.

 

 

Komentáře