V sobotu vyrazí na silnice okresu závodníci Rally Příbram

PŘÍBRAMSKO – Ve dnech 22. a 23. července se na Příbramsku jede 41. SILMET Rally Příbram. Do nového ročníku závod vstupuje s novým generálním partnerem, ale opět v letním červencovém termínu a s osvědčenými technickými rychlostními zkouškami na Sedlčansku. Součástí závodu bude i rally historických automobilů a Česká Trophy v rally pravidelnosti historických automobilů.

První soutěžní vozidlo sjede ze startovní rampy na náměstí T.G.M v sobotu 23. července v 8 hodin ráno. Následovat budou dva průjezdy čtyřmi rychlostními zkouškami. Rally chystáme v osvědčené koncepci podle úspěšného jubilejního 40. ročníku. Připravujeme doprovodný program nejen pro příznivce rally ale i pro širokou motoristickou veřejnost. Zveme všechny na páteční předstartovní show spojenou se slavnostním představením posádek ze startovní listiny“, láká diváky na příbramské náměstí T.G.M. předseda organizačního výboru Petr Šefr.

Město soutěž podpořilo pro letošní rok částkou 200 000 Kč. Samotnému závodu bude předcházet v pátek 22. července předstartovní show na náměstí T. G. Masaryka. Od 12 do 18 hodin bude připraven jak dětský, tak edukační koutek, ve kterém nebudou chybět zajímavosti ze světa motorismu. Na odpoledne je navíc připravena diskotéka pro děti a také soutěže o ceny. Druhá část pátečního programu začne na příbramském náměstí v 19 hodin, kdy budou postupně představovány vybrané posádky rally a uskuteční se také autogramiáda jezdců. „Rally Příbram k našemu městu jednoznačně patří a byla by škoda, kdybychom o tuto akci v budoucnu přišli. Jsem rád, že jsme v zastupitelstvu našli shodu a akci podpořili dotací ve výši 200 000 korun,“ říká starosta Jan Konvalinka, který sám patří mezi automobilové fanoušky. Ovšem návrh na uvedou částku se mu podařilo prosadit jen díky hlasům opozice, neboť někteří jeho spolustraníci, jako například František Hauser či Jindřich Vařeka, byli proti.

Konec závodu a předávání cen bude opět na náměstí T. G. Masaryka s tím, že první posádky by měly dorazit krátce před 17. hodinou.

Mapy jednotlivých rychlostních zkoušek najdete ZDE.

Komentáře