V sobotu poprvé vyjede turistický bus do Brd

Turistická linka do Brd foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Město už podruhé pokouší zavést autobusový spoj do Brd pro turisty. Oproti předchozímu pokusu z let 2016 – 2018, staronová linka bude umět převážet i jízdní kola. 

Od června do září bude každý víkend a o svátcích vyjíždět turistická linka MHD 5B. Jde o projekt, který město Příbram obnovuje po třech letech. Díky tomuto spoji se turisté budou moci pohodlně přemístit jak mezi příbramskými památkami, tak se v klidu během pár okamžiků dostat až na okraj CHKO Brdy bez nutnosti použití vlastního automobilu.

„Spoj, který jsme si pracovně nazvali Fabiánův expres, zajistí nejen převoz turistů, ale i cyklistů, kdy bude možné přepravit 10 jízdních kol. Pro letošní sezonu je turistická linka MHD 5B nastavena tak, že pojedou čtyři spoje v dopoledních a následně čtyři zpáteční spoje v odpoledních hodinách. Zavedení turistické linky je dalším krokem ke zpřístupnění Brd a celé naší turistické oblasti,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

První spoj turistické linky MHD 5B vyjede na svoji trasu v sobotu 5. června v 8.05 h. Autobus bude vyjíždět ze Svaté Hory projede Příbramí přes Březové Hory do Kozičína, Orlova a zpět na Svatou Horu. Jízdné je nastaveno dle platného tarifu MHD Příbram a převoz jízdních kol je bezplatný.

Nicméně, přestože spoj nově nabídne také přepravu jízdních kol, tak milovníci cykloturistiky, pro které České dráhy každoročně na jaře spouští provoz cyklovlaku, si budou muset od konce března do června, kdy začíná příbramský spoj jezdit, zajistit přepravu z Příbrami do Brd po své ose…

V létě by se také měly uskutečnit dvě komentované vycházky se Správou CHKO, které budou navázány na tento turistický autobus.

Komentáře