V sobotu poměří v Sokolovně síly borci ve šplhu bez přírazu

Foto: Pavlína Svobodová

PŘÍBRAM – V sobotu se v Příbrami uskuteční Memoriál Bedřich Šupčíka ve šplhu na laně bez přírazu. Jeho nedílnou součástí bude i pokus řady závodníků o zápis do klubu Bedřicha Šupčíka. Příbramský Sokol, jako hrdý zakladatel tohoto memoriálu, přivítá účastníky z celé ČR v prostorách příbramské sokolovny v sobotu 19. března od 13 hodin již po dvacáté osmé.

Memoriál se koná každoročně jako vzpomínka na první zlatou olympijskou medaili pro Československo, kterou Šupčík v této disciplíně získal v roce 1924 na olympijských hrách v Paříži. Tehdy osmimetrové lano pokořil v časovém limitu 7,2 vteřiny. Zároveň je tento příbramský závod kvalifikací pro mistrovství republiky.

Bedřich Šupčík. Foto: archiv Sokol Příbram

Jednou z věcí, kterou je memoriál výjimečný a těší se obrovskému zájmu závodníků, je klub Bedřicha Šupčíka. Členem klubu se stává každý sportovec, který během tohoto příbramského závodu překoná čas našeho zlatého olympijského vítěze, tedy 7,20 sekundy. Všichni, kteří vstoupí do klubu, získávají skleněnou trofej s Šupčíkovým vyobrazením a formální registraci svého dosaženého času.

Příbramským želízkem v ohni pro stupně vítězů je vycházející hvězda Tomáš Pouček, bronzový na posledním Mistrovství ČR a člen Klubu Bedřicha Šupčíka. „Uvidíte i matadory příbramského šplhu a rovněž členy Klubu Bedřicha Šupčíka – bratry Václava a Jiřího Kotlanovi. Mezi dalšími příbramskými reprezentanty nebude chybět Pavel Fíla, Tomáš Ježek a Matouš Lachman,“ zve na sobotní závod příbramský Sokol Pavel Čambala, který již několik let hrdě hájí v této disciplíně kategorii nad 40 let.

Atmosférou plnou síly, napětí a špičkových výkonů se můžete nechat pohltit 19. března v příbramské Sokolovně od 13 do 16 hodin. Hlavní kategorii šplh na laně do výše 8 metrů (od 14 hod) a dorostenecký závod ve šplhu na laně do výše 4,5 metru (od 13 hod) doprovodí i zajímavé gymnastické vystoupení.

 

Komentáře