V Příbrami máme o jeden bezpečnější přechod více, může za to oranžový ČEZ

PŘÍBRAM – V našem městě máme o jeden lépe osvětlený přechod pro chodce více. Město uspělo v dotační řízení „Oranžový přechod“, který vyhlašuje energetická skupina ČEZ.

Nadační příspěvek je určen na instalaci osvětlení dosud neosvětlených nebezpečných přechodů pro chodce. Projekt vznikl v roce 2013 jako celorepubliková anketa. Výjimečný ohlas laické veřejnosti i odborníků na bezpečnost silničního provozu byl impulzem pro vznik grantového programu Oranžový přechod. Grantový program je určen pro obce, které mohou žádat o nadační příspěvek na úhradu nákladů souvisejících s pořízením a instalací osvětlení přechodu pro chodce.

V průběhu měsíce května v Příbrami z tohoto projektu vzniklo nové osvětlení přechodu v ulici Československé armády u autobusového nádraží. Poznáte ho podle specifických oranžových stožárů na kterých je umístěno jeho osvětlení.

Tím to ale nekončí, na návrh dopravní komise se v letošním roce připravuje osvětlení dalších pěti přechodů, které budou financované z rozpočtu města. Více se o nich dozvíte z této reportáže.

Komentáře