V Milínské řidiči porušují dopravní předpisy, ale pokud chtějí do centra, tak vlastně musí

PŘÍBRAM – „Dopravní peklo“, jak nazval dopravní situaci v centru města na posledním zasedání zastupitelstva starosta Jan Konvalinka, trvá už půl roku a budeme mu čelit ještě až do srpna. Nicméně dopravní značení uzavírky Milínské ulice není řešené úplně ideálně.

Pomineme-li, že dopravní značky upozorňující na uzavírku části Milínské ulice na mnohých místech brání řidičům ve výhledu, či naopak jsou postavené tak, že je řidič, především mimopříbramský, přehlédne a uzavírku si uvědomí až na křižovatce Milínské a Alešovy ulice, kdy proti němu stojí bagr, tak jde především o značení Milínské ulice jako slepé na křižovatce s ulicí Nad Kaňkou, kde de facto každý řidič porušuje pravidla silničního provozu.

Tam totiž ještě druhá dopravní značka kromě „slepé ulice“ řidičům ukazuje „zákaz vjezdu“, ale už ne  s dodatkovou tabulkou. Tudíž onen zákaz vjezdu platí od tohoto označení, ale přesto do něj musí řidiči mířící do centra vjet, aby mohli pokračovat po objízdné trase Mixova-Smetanova-Komenského náměstí. Ale jen o pár set metrů dál už dodatková tabulka pod stejnou značkou je…

Podle tohoto označení by tak řidiči jedoucí do centra od Milína, ale i od Flusárny měli správně do Mixovy ulice přijíždět ze Sázek, protože ulicí Nad Kaňkou je průjezd zakázán.

Lze namítnou, že jde o detail a v podstatě ano, protože zdravý rozum velí jinak, nicméně bylo město tak „velkorysé“ i v případě, že by vše bylo obráceně a „prkotiny“ se vůči němu dopustil občan?

A za druhé to jen dokazuje, že mnoho řidičů jezdí po paměti a dopravní značení prakticky nevnímá…

Komentáře