Tři mateřinky a ZŠ Jiráskovy sady už znají jména svých ředitelů

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – V nadcházejícím školním roce bude mít Základní škola Jiráskovy sady novou ředitelku. Tou se stala Šárka Jendruščáková. Město vyhlásilo také konkurzy na místa ředitelů u tří mateřských škol. Tam své pozice obhájily současné ředitelky.

Konkurz na ředitele ZŠ Jiráskovy sady byl vyhlášený z důvodu odchodu jejího ředitele Petra Šlemendy. „Práce Petra Šlemendy byla pro školu velkým přínosem. Věřím, že nová ředitelka, která je dlouholetou učitelkou na této škole, bude v jeho stopách pokračovat. Šárce Jendruščákové, stejně jako všem ředitelkám mateřských škol, které letos své posty obhajovaly, přeji v jejich nelehké činnosti mnoho úspěchů,“ uvedl po předávání jmenovacích dekretů starosta Jan Konvalinka (ANO).

Už v minulém volebním období byly vyhlešené konkurzy na ředitele u základních škol. Jelikož práce managementu u mateřských škol je stejně náročná, budou se tyto rekonkurzy nově konat také u mateřských škol. Cílem vyhlašování rekonkurzů není vyměnit vedení škol, ale motivovat ředitele. Jednou za šest let by měli přijít a své období ve funkci zhodnotit. Říci, co se podařilo a co ne a představit novou koncepci směřování školy na dalších šest let.

„Stávající ředitelky své posty nejen obhájily, ale všechny na konkurzní komisi složenou z mnoha odborníků velice dobře zapůsobily. Město může být směle na jejich působení pyšné a vy, rodiče, vězte, že Vaše děti jsou v dobrých rukách,“ dodala k novince, kterou jsou rekonkurzy u mateřských škol místostarostka Zorka Brožíková (ANO).

Rekonkurzy se týkaly Mateřské školy Jana Drdy v čele s Janou Šille, Mateřské školy Pohádka pod vedením Martiny Pilné a Mateřské školy Perníková chaloupka s ředitelkou Radkou Štáhlovou.

V minulém volebním období ale bývalo zvykem, že členy jednotlivých komisí u konkurzů na ředitele škol a školek byli i členové z řad opozice. Nyní tomu tak nebylo, což se opozici nelíbilo. „V době mého působení ve funkci místostaroty, kdy jsem měl na starost také oblast školství jsem účastí čelnů opozice chtěl zajistit větší transparentnost výběrových řízení,“ uvedl k účasti opozice v komisích bývalý místostarosta Václav Švenda. (TOP 09). Podle vedení města prý to ale do budoucna není problém, pokud nekterý z opozičních zastupitelů projeví zájem být členem konkurzní komise pro výběr nových řeitelů školních zařízení. 

Komentáře