Tomáš Bílek se v Milíně po letech vrací k Noci divadel

Ilustrační foto. Foto: archiv Tomáše Bílka

MILÍN – Před deseti lety učitel a divadelní nadšenec Tomáš Bílek přivedl tehdy na půdu někdejšího svatohorského gymnázia projekt Noc divadel. Ten v republice tenkrát začínal a v Příbrami to bylo právě Malé svatohorské divadélko, které s ním tam začalo. Nyní se po několikaleté pauze k němu Tomáš Bílek se svými přáteli připojuje znovu.

Před těmi dlouhými deseti lety hned první Noc divadel zaznamenala úspěch, v následujícím roce se k ní už připojilo i Divadlo A. Dvořáka a pomalu se projekt dál rozrůstal. Vše začalo utichat až jednak s odchodem Tomáše Bílka z Gymnázia pod Svatou Horou a vše následně dorazil covid.

Letos se proto Tomáš Bílek už jako člen pedagogického sboru ZŠ Milín pokusí na Noc divadel navázat a připravil divadelní program v rámci svého nového působiště. „Zkoušíme letos trošku Noc divadel v Milíně, tak uvidíme, jak se to chytne. Na rozjezd jsme vsadili jednak na prověřené soubory a kusy z minulých let jako je soubor Zalezlíci nebo Marek Toman s Editou a jejich Cukrárna U Šilhavého Jima, ale i na novinky v podobě představení žáků 7. ročníku milínské základní školy s názvem Voda živá, které vychází ze stejnojmenné pohádky Karla Jaromíra Erbena a program zakončí studentské autorské představení Zemřela matka… divadelního souboru Pivní bratři,“ zve na sobotní program milínské Noci divadel Tomáš Bílek.

Program začíná v sobotu 18. listopadu ve 14 hodin v prostorách základní školy v Milíně a potrvá až do sobotního večera, kdy poslední představení začíná ve 21 hodin. Milínskou Noc divadel připravila ZŠ Milín, obec Milín a Divadlo Tomáše Bílka. Rezervace na představení je nutná na e-mailu: bilekt@centrum.cz.

Noc divadel plakát

Komentáře