Světelné infopanely v Jiráskových sadech stále naráží na odpor památkářů

Jiráskovy sady.

PŘÍBRAM – Světelné infopanely s odjezdy autobusových spojů v Jiráskových sadech zřejmě nebudou. Důvodem je ochranné pásmo kostela sv. Jakuba a s tím spojené zamítavé stanovisko památkářů. Původně chtěla radnice infopanely do Jiráskových sadů umístit už v roce 2019.

„Navrhli jsme tři nebo čtyři možná umístnění a myslíme si, že v souvislosti s tím, jak dnes vypadají Jiráskovy sady například s počtem reklam, tak si myslíme, že kdyby tam přibyly tyto dvě světelné tabule, tak by nijak nezměnilo jejich současný ráz, ale bohužel zatím nemáme schválenou variantu památkáři pro umístnění,“ konstatoval místostarosta Martin Buršík.

Podle původně uzavřené smlouvy o dílo z roku 2019 mělo město získat čtyři panely na zastávkách u II. polikliniky (2 ks) a zastávkách v Jiráskových sadech (2 ks) od společnosti GEMA s.r.o za nabídkovou cenu 704.000,00 Kč bez DPH. Podle této smlouvy mělo být dílo předáno už 15. 12. 2019. Na světelných tabulích pak měli cestující vidět příjezdy a odjezdy autobusových spojů.

Zatím tak jediné dva infopanely s odjezdy spojů stojí u bývalé II. polikliniky, na ostatních zastávkách se cestující musejí spolehnout na vyvěšený jízdní řád.

Část veřejnosti se ale pozastavuje nad tím, že památkářům v Jiráskových sady nevadí právě přebujelá reklama. Prakticky připomínají jen velký billboard. V souvislosti s tím vedení města rovněž v roce 2019 mluvilo o regulaci tzv. „vizuální smogu“, kdy by se přebujelá vizuální reklama v podobě billboardů a dalších reklamních panelů či plachet na území města měla sjednotit dle jednotných pravidel…

Komentáře