Stavba uzavře na několik let hráz Orlické přehrady

ORLICKÁ PŘEHRADA – Povodí Vltavy chystá v horizontu tří let stavbu nového bezpečnostního přelivu v hrázi Orlické přehrady. Cílem projektu je ubourání kusu hráze a jejím novém postavení se třemi otvory, kterými se v případě velké vody bude řízeně hladina přehrady upouštět. Po dobu stavebních prací, které potrvají dva roky, nebude průjezdná silnice, která po povrchu hráze vede z Milešova do Solenic a dál na strakonickou silnici. 

Stavební práce začnou sice až v březnu 2022 a s dokončením se počítá v květnu 2024, ale od příštího roku začnou v okolí hráze přípravné práce. Uzavření silnice vedoucí po hrázi se tak zcela určitě dotkne nejen obcí v jejím okolí, především Solenic a Milešova, ale také celé řady kempů v okolí Orlického jezera. Asi nejvýrazněji bude uzavřením hráze postižený kemp Popelíky, jehož vjezd se nachází na milešovské straně prakticky hned za přehradou. Do kempů na pravém břehu se lidé dostanou buď přes Kamýk nad Vltavou, kde je nejbližší most, nebo přes Zďákovský most. Přípravné práce by se měly provádět vždy v zimním období, aby co nejméně narušily sezonu na přehradě.

Především pro Kamýk to zřejmě tak především v letních měsících bude znamenat výrazné zvýšení dopravy na hlavním silničním tahu obcí z Příbrami do Krásné Hory. „Radost z toho nemáme, ale prakticky s tím nemůžeme nic dělat. Bohužel společně se Ždákovským mostem je ten v Kamýk nejbližší spojnicí přes řeku, i když se v Solenicích plánuje také vybudování nějakého přejezdu, tak počítáme s tím, že po dobu stavby bude především v sezóně hustší provoz,“ konstatoval kamýcký starosta Petr Halada.

Komentáře