Spojení s Mníškem bude lepší

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM/MNÍŠEK POD BRDY – Vedení Mníšku se už delší dobu snaží zajistit lepší dostupnost svých obyvatel do Příbrami a zpět. Hlavně do nemocnice a do škol. Výsledkem všech jednání je, že pravděpodobně od podzimu bude do Příbrami jezdit linka č. 317.

„Je to podmíněno tím, že se podaří zajistit dostatek řidičů, pak by došlo k prodloužení linky č. 317 až do Příbrami. Z Prahy bude spoj do Mníšku jezdit beze změny a z Mníšku přes Voznici do Dobříše a pak dál přes Obořiště, Dlouhou Lhotu až do Příbrami,“ uvedl starosta Mníšku pod Brdy Petr Digrin.

V Příbrami bude první zastávka v Jiráskových sadech a potom autobus projede celou Příbramí kolem nemocnice, obchodního centra a zase zpět přes Dobříš a Mníšek do Prahy. „Počítáme, že cesta z Mníšku do Příbrami bude trvat asi 40 minut a do Příbrami bude jezdit každý druhý spoj. Tedy ve špičce každou hodinu a mimo špičku jednou za dvě hodiny za běžné jízdné PID,“ doplnil Digrin s tím, že žáci do 15 let budou jezdit za sníženou sazbu a senioři zdarma a to přímo z náměstí F.X. Šaldy a bez přestupu.

Komentáře