Snad bude házenkářům přát štěstí víc než minulý víkend

PŘÍBRAM – Zítra se příbramští házenkáři utkají na venkovním hřišti ZŠ Bratří Čapků s týmem z Mělníka. Zápas začíná v 15 hodin a doufejme, že jim budou přát příznivější okolnosti, než minulý týden. Minižáci se tento víkend účastní turnaje 4+1 ve Zruči nad Sázavou.

Poslední dubnovou sobotu totiž vyrazili mladší žáci TJ Spartak Příbram do vzdáleného Jičína, aby posbírali další zkušenosti. Jelikož tuto kategorii zdecimovaly omluvenky od rodičů, odjeli na turnaj s děvčaty pouze dva chlapci. Dostaly tak prostor tři nová děvčata, která se s tímto sportem teprve seznamují.

V Jičíně na ně čekali postupně soupeři z Jičína, Zruče nad Sázavou, Úval u Prahy a Náchoda. Všechny zápasy se hráli opět bez ukazatele skóre a tak byl opět prostor pro rotaci hráčů na více postech a zapojení nováčků do sestavy. V zápasech se ihned chytila střelecky i děvčata, pro které se jednalo o první turnaj a postupně se i zapojovala do kombinací s těmi zkušenějšími.

„Myslím, že turnaj se nám vydařil. Všichni se snažili plnit své úkoly a posouvali hranice svých dovedností, což je vždy nejdůležitější pro další rozvoj jednotlivců, tak i celého družstva“ zhodnotil trenér Pavel Pecka

Sestava a střelci: Votánková 1, Mašek 9 – Vaďurová 5, Fišerová 8, Lubasová 13, Jurásková, Podušková 3, Lakomá L. 2, Lakomá N. 1, Pekárek B. 7

Minižáci se představili na domácí půdě


Druhý den, v neděli 29. dubna, pořádal klub házené TJ Spartak Příbram domácí turnaj mini žáků 6+1 jarní části sezóny. Tato část soutěže se hraje již na klasickém velkém hřišti, jako hrají starší kategorie, ovšem stále bez počítání skóre a vyhlašování vítězů. To proto, aby se děti lépe připravily na styl hry, který je od příštího soutěžního ročníku čeká. Do Příbrami přijely poměřit své dovednosti týmy z Kutné Hory, Mělníka, Zruče nad Sázavou a Úval.

Pořádání domácího turnaje dávalo za příslib širokého kádru domácích hráčů a také velké podpory v hledišti. Bohužel i přes to se někteří hráči omluvili ze zdravotních, nebo jiných důvodů. Každopádně na soupisce domácích figurovalo 13 jmen a to byla zatím největší účast hráčů při jednom turnaji. Do zápasů se zapojila i další z nových hráček Krejzová.

Kvůli absenci Krejčíka, dlouhodobě nejlepšímu střelci týmu, celá útočná hra domácích stála a padala s výkony zbylých čtyř nejzkušenějších hráčů. Z celého turnaje sehráli domácí nejkvalitnější utkání hned s prvním ze soupeřů, s týmem z Úval u Prahy. Po zbytek turnaje už jen drželi krok se soupeřem. Individuálně byl vidět zase malý pokrok u některých z kluků, i když rezervy tam jsou pořád veliké a je stále co rozvíjet. Dívky se také měly možnost předvést a v některých situacích i potěšily. Zejména Janoušková v útoku na pivotu předváděla pěkný výkon.

„Bez absolvování dalších turnajů zlepšení ale nepřijde a toho jsou si všichni vědomi. Proto hned další víkend hráči vyráží na turnaj 4+1 do Zruče nad Sázavou,“ konstatuje trenér Jan Kostínek.

Sestava: Bartoň, Cvrk, Bartoš, Hefjuk, Ritter, Hubáček, Macháček J., Lachman, Zbojovský, Macháček M., Slavíčková, Krejzová, Janoušková

Komentáře