Napouštění venkovního bazénu může ovlivnit tlak vody v okolí

Foto: archiv SZM Příbram

PŘÍBRAM – Brány venkovního bazénu by se pro veřejnost měly otevřít 1. června. Ovšem v závislosti na počasí se termín může posunout. Nicméně přípravy na sezónu jsou už nyní v plném proudu.

Jako každým rokem, přichází s příchodem jara i plánování prací na venkovním bazénu, tak aby bylo všechno včas připravené na koupací sezónu. Po zimě je opět potřeba opravit opadané dlaždice, vyspravit betony kolem bazénu a natřít je barvou, zvýraznit bezpečnostní značení, vypustit a důkladně umýt celý bazén, provést údržbu jeho strojovny, vymalovat a opravit sociální zázemí, vytrhat plevel v celém areálu včetně beach volejbalových hřišť, provést revize a případné opravy herních prvků pro děti a hřišť, posekat trávu a upravit terén.

Napouštění vody do bazénu bude probíhat hlavně v nočních hodinách tak, aby zvýšený odběr vody neomezoval její tlak v okolních domech přes den. „Bazén se napouští nejen vodou z řádu, ale také vodou z vlastního vrtu. Nicméně i přes to může docházet z důvodu zvýšeného odběru vody k poklesům tlaku vody v okolních domech. Prosíme proto občany o pochopení a shovívavost,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.

Komentáře