Situace kolem firmy Staler prý připomíná MT Stav, vedení města neví, jak jí řešit

Příbramská radnice

PŘÍBRAM – Na závěr včerejšího zasedání zastupitelů došlo na krátkou slovní přestřelku kolem stavu nízkoprahového centra pro lidi bez přístřeší a firmy Staler, která ho má postavit. Ta je zhruba půl roku terčem kritiky některých opozičních zastupitelů.

V závěru včerejšího zasedání položila opoziční zastupitlka Jitka Stefanidesová (nyní nezařazená, zvolená za ANO) vedení města otázku, jestli se stihne termín dokončení nízkoprahového centra na Rynečku a proč stavební práce nyní stojí. Vedoucí odboru investic a rozvoje města Milan Štufka jí odpověděl, že došlo k přerušení stavby kvůli mrazům a nyní, když už je počasí příznivejší, by se mělo pokračovat. Stefanidesová také chtěla vědět, zda je zpoždění stavby nějak ošetřeno smluvně a jaké referenčí stavby může firma Staler doložit. Přerušení stavby je podle Štufky uvedeno ve smlouvě.

Do diskuze vstupil také zastupitel za KSČM Vladimír Kyselák a uvedl, že se podle něj město dostává s okolnostmi kolem firmy Staler do podobné situace, za jakou bylo kritizované předchozí vedení města ve spojení s firmou MT Stav. Prý se mezi stavebníky v Příbrami šíří názor, že pokud se do jakéhokoli výberového řízení hlásí právě firma Staler, tak nemá smysl zkoušet štěstí. Podobně regovali i v dobách, kdy ve výběrových řízení často vítězila firma MT Stav.

Příbramský starosta Jindřich Vařeka (ANO) na tuto poznámku reagovat tak, že podobné názory také slyšel, ale že neví, jak tuto situaci řešit. Podle jeho slov nemůže někoho diskriminovat jen proto, že se o něm ve městě mluví. Na to reagoval místostarosta Václav Švenda (TOP 09), že například zakázku na opravu toalet v budově radnice vyhrála firma MT Stav. Jiřina Humlová (KSČM) pak navrhla, aby si město vedlo jakýsi „registr hříšníků“, kteří neodvedli dobrou práci a ty by pak šlo z výběrových řízení vyloučit. Starosta jí na to odpověděl, že v případě MT Stavu a jejich stavbě lanového centra na Rynečku o tom vedení města diskutovalo a sám byl proto, aby byla firma byla vyřazená, ale byl prý přesvědčen o tom, že takovou věc je třeba nejprve dokázat. Proto všichni stavitelé jsou zatím dál ve hře.

Komentáře